sultán 2 serie

Napsal REXsally (») 23. 4. 2016 v kategorii *Seriál*, přečteno: 2269×
http://1.bp.blogspot.com/-ii3VZXxlOxY/UTIAgbFr9dI/AAAAAAAAABU/CfBbu1Yz9m8/s1600/wall_1280x720_sultan06.jpg

Výsledek obrázku pro sultán 3 séria

Leo se za svou těhotnou snoubenku obětuje, ona patří jinému muži a on už nemá, co získat ani co ztratit. Ona ale mohla ztratit víc, Sadika se v tu chvíli pokusila o atentát a nožem málem podřízla sultána, který ji na poslední chvíli přemohl a nechal zavřít do vězení, rozsudek je na Ibrahimovi, ten však se dozví, že jí pomáhal Matrakci, který ovšem o ničem nevěděl, ona ho jen využívala, jeho city, aby donášel dopisy jednomu kapitánovi, který to dá „jejími strýci“ (Králi Ludvíkovi, strýc byl jen zástěrka). Matrakci Sadiku zabít nedokáže, zaváže ji do pytle a pustí na moře, to rozhodne, za jak dlouho, a jak, Sadika zemře.

Podivná nálada sultánovy milované ženy všem vrtá hlavou. Dokonce i samotnému Sulejmanovi a Ayse Sultan, která, jako většina paláce, je překvapena Sadičinou zradou. Asi je pochopitelné, že Hürrem viní Nigar kalfu, která byla prostředník mezi ní a Leem. Ona jediná mohla říct Ibrahimovi, jaké city dříve byli mezi dvěma krymskými snoubenci. Nezajímá ji, že za to Nigar vůbec nemůže, že vinen je Sümbül, ač ten netušil, co dělá, v hammamu na Nigar začne křičet, čímž překvapí i přicházející Mahidevran, věčném spojenectví Hürrem a Nigar je konec?
Související obrázek
Sultán se snaží zlepšit své milence náladu, daruje jí koně, jenž dostane jméno „Láska“ a je věčným stvrzením toho, že ti dva se stále milují. Projížďku ale opět zkazí Ibrahim, on i Hürrem si vmetou mezi sebou pár urážek do očí a ona mu slíbí pomstu. Nic už ji nezajímá, jen Nigar se marně snaží napravit si reputaci a Gülsah se vrací do služby k Mahidevran, Gülnihal však odjela nadobro pryč.O několik měsíců později

Sultánse chystá na další výpravu, před tím však hodlá povečeřet v paláci v Edirne se svou rodinou. Tam se opět objevuje Gül agha nebo jenom Gül, který začne velice chytře podlézat sultánce Hürrem. Na rozdíl od některých je však on věrný služebník a sultánka dlouho nelitovala, že ho přibrala do svých služeb ať už nekalých.

Hürrem se při večeři opět rozpoltí, na stůl se přinesou sladké. Zvedá se jí žaludek při pomyšlení na Lea, a tak přikáže jídlo odnést. Její podrážděné chování je velice zvláštní a Sulejmanovi je to velice divné. V tu chvíli ovšem začne Hürrem cítit porodní bolesti, kontrakce začaly a její dítě už chce na svět. Zanedlouho se na svět dostane další princ, Beyazit. Kromě toho dostane od Ayse Sultan krásný náramek a nálada se jí ještě zvedne. Na normální míru se ale opět vrátí po zjištění, že Mustafa odjel se Sulejmanem do válečného tábora. Hürrem nesnese pomyšlení, že Mahidevranin syn už bude bojovat, zatímco její děti stále sedí doma.

Zanedlouho se však Mustafa vrací, jeho otec ho vyloučila za nepozorné chování, a tak má Hürrem zase celkem radost. Sulejman radost nemá, stále mu vrtá hlavou, co se stalo jeho milence, když byla v paláci u Ibrahima, její špatný psychický stav musí z něčeho pramenit, mohl by to vědět Ibrahim. Ve chvíli, kdy se ho vyptává je však zasažen jedním z rytířů krále Ludvíka. Před jistou smrtí ho zachrání legendární bojovník Malkoçoğlu Bali Bey, který se poté po válečné výpravě hodlá vrátit s nimi domů.

Ibrahim, který je na výpravě, nic netuší o tom, že Hatice je znovu těhotná. Ona to ovšem hned tak říct nechce, znovu zažít takovou hrůzu jako minule by ji zabilo. Hürrem je ovšem tak rozjařená, že napíše sultánovi dopis. Zatím netuší, jak se to Hatice dotkne. Nahněvá ji i Nigar kalfa, která si našla dočasné útočiště u Mahidevran, jediný, kdo stále stojí při sultánově milé je Gül. Ten si ale zatím pěkně vjel do vlasů se Sümbülem, ti dva se nedokáží shodnout.

Výsledek obrázku pro sultán Ayse Sultan

Hürrem touží dostat Ibrahima na lopatky, chce, aby zemřel ve válce, ale také si to hodlá zjistit jinak. Gül jim nabídne astrologa Jakuba, bohužel ten je nechvalně známý tím, že z něj mají lidé strach a předpověděl Mahidevran, že se jí již žádné dítě nenarodí, což je a bude pravda. Hatice ovšem nakonec svolí a též se přidá k Hürrem, která hodlá Jakuba navštívit. Hatice se dozví to, co by chtěla slyšet, její muž se jí vrátí a narodí se jim syn, Hürrem se ovšem stále více a více spaluje v ohni nenávisti vůči Ibrahimovi.

Výsledek obrázku pro sultán Ayse Sultan

V paláci začne řešit praktické problémy, potřebuje novou služebnou. Gülnihal je pryč a na čtyři děti sama Esma nestačí, volba padne na 16 ti letou Nilüfer. Taky si ten večer povečeří s Mahidevran, Gülfem a Hatice, která se však dozví o dopise sultánovi, kde bylo zmiňováno její těhotenství a v naprosté neovladatelnosti na Hürrem vyjede a poníží ji, ona se sultánkou narodila, avšak ta druhá se jí stala až po porodu prince a nesmí se srovnávat. Zpráva o jejím nenarozeném dítěti se už dostalo i k Ibrahimovi, kterému to dodalo chuť bojovat proti králi Ludvíkovi.
Výsledek obrázku pro sultán Ayse Sultan
Vítězství sultána nad králem Ludvíkem nedodá moc radosti Hürrem, Ibrahim se s velkou slávou vrací domů, navíc dostal od sultána vzácný dar, několik soch, které ovšem probouzejí v některých muslimech opovržení. Hürrem se snaží vylepšit si náladu buď tak, že stráví chvilku se svou milovanou dcerkou Mihrimah, již klade na srdce, aby se chovala jako pravá sultánka, narodila se tak anebo zajde za astrologem Jakubem.

Přesto se Hürrem ztrácí v očích všech lidí v paláci, Ayse Sultan jí pohrdá, Mahidevran ji nenávidí, Hatice je stále nahněvaná a Gülfem stojí při Hatice. Nigar kalfa by se k ní však vrátila, ale nemůže, Hürrem ji stále obviňuje z té vraždy, kromě toho se snaží přivlastnit si ji Mahidevran. Nigar má ale problém i ve svých vlastních citech, je jí velmi smutno, když se vrátí Ibrahim a láskyplně obejme svou manželku, Nigar se do Ibrahima zamilovala.

Hatice brzy porodila, ovšem jen díky Hürrem malé dítě přežilo a tím byl ukončen spor, ne však na věky.

Související obrázek

Kastilská princezna Isabella Fortuna

Největším problémem však bude někdo jiný, samotná princezna Isabella. Ta se prozatím dostala do Osmanské říše, kde se ji snaží zachránit Alvisse Gritti. Je ochoten zaplatit ohromnou sumu za to, když mu ji piráti prodají, ti souhlasí, ovšem pouze pokud odmítnou lidé z paláce Sulejmana, což se nestane. No, zatím je však v sultánově srdci stále Hürrem, jež si svůj vliv na něj stále od počátku drží, bohužel ho brzy částečně ztratí.

Alvisse je ochoten udělat vše pro záchranu Isabelly, a tak navštíví Ibrahima. Řekne mu, že pokud princeznu nevrátí, může dojít k válce mezi její rodinou a sultánem, což by nebylo příjemné.

Isabella Fortuna se v seriálu držela přibližně deset tureckých epizod. Neustále se handrkovala s Hürrem, která si na ni nebála vybít svůj vztek a bylo to i opačně. Isabella z počátku nechtěla být Sulejmanovou milenkou ani nic méně bližšího, chtěla domů nebo ke svému snoubenci, za kterým z počátku chtěla. Ten se za ní také vydal, ale byl chycen a již nikdy se s ní nestřetl. Ona musela setrvávat v lovecké vile a trpět sultánovy návštěvy.
Když se jednou u ní objevil, vyhrožovala mu, že celou vilu podpálí, ale on ji místo toho jen políbil, ač se mu vzpouzela.Isabella Fortuna
Hürrem věděla, jak je nebezpečné, když je krásná žena v sultánově blízkosti. Isabellu však sultán jednoho dne políbí, a ač ona to odmítá, brzy už ne, brzy se už i ona do něj zamiluje a je přibrána do harému. S válkou proti princezna pomáhá Gül a částečně i Nigar, která je však součástí i Ibrahimových plánů.

Během té doby se však dějí mnohem horší věci. Balimu Beyovi zemře žena, do které se zamiloval a po krátké době si ji vzal, moc ji miloval, ale ona onemocněla na mor, další, kdo zemře, je Haticin syn Mehmet. Vinna je Hatice, ovšem částečně může být vina i na straně Hürrem, kdyby, tak ne ovšem cílená. Haticin život je v troskách, pomalu se z ní stává blázen a podřeže si žíly, bez dítěte je ztracená, další dítě jí umřel, navíc Ibrahim ji podvede s Nigar, ale on toho lituje a nic Hatice neřekne. Nigar to ale brala už jako lásku, teď je ještě na tom psychicky hůř, on už ji odmítá, bere to jako hřích.

Výsledek obrázku pro sultán sulejman

Konečná válka Isabelly s Hürrem

Ani slovy nelze popsat, jak se ty dvě nenáviděly. Hürrem to chtěla udělat ta, že Isabelle pomůže pryč z Osmanské říše, ale to zase překazil Ibrahim, a tak tak princezna musela zůstat. Netrvalo dlouho a sultán ji zavolal na halvet, kde spolu strávili krásnou noc, ne však pro všechny. Hürrem spálila verše od sultána a byla připravena na válku, na své vítězství. Využila Nigar i Güla k tomu, aby jí pomohli s Isabellou. Na jed ovšem zemřela princeznina služebná Karmína a Isabella stále žila. O tu se ale postarali Nigar a Gül. Je ale samozřejmé, že nemohlo zůstat tajemstvím to, že zmizela princezna. Všichni obviňovali Hürrem (měli pravdu), ale sultán nebylo sto uvěřit jim. Hürrem ovšem se svěřila Mihrimah, že se jednoho dne zbaví všech ostatních a to nebyla jediná věc. Ayse Sultan ji vyslechla za dveřmi, má důkaz.

Mahidevran z Hürreminy bývalé komnaty (Hürremino nepříčetné chování bylo pro všechny přítěží, Ayse Sultan ji začala opět nenávidět a Haticinu bývalou komnatu nechala Mahidevran) sledovala, jak sultána chytá Hürrem pod krkem, přitlačil ji ke zdi a se zamračeným výrazem jí vyčítal to, co provedla. Konec byl ale jiný, než všichni čekali, to ona je jeho pravá láska, Isabella ne, a tak sultán místo toho, aby ji uškrtil, ji začne líbat před Mahidevraninýma očima.Válka sultánovy rodiny s Hürrem

Ayse Sultan nenáviděla Mahidevraninu sokyni z několika důvodů, když se Mahidevran snažila zabít Hürrem, přišla o všechnu přízeň, když se o to pokusila Hürrem, sultán ji stále miluje a je mu jedno, jak se chová, to je trnem v oku ostatním. Přílišná pýcha je však sražena k zemi, když Ayse Sultan zařídí vraždu koně Lásky a svede to na Nilüfer, kromě toho byly Hürrem odebrány její služky a přiděleny jiné.

Dalším útokem byl Leův deník. I Ibrahim ho chtěl již dříve využít, ale to mu Hürrem překazila, tentokrát to je Mahidevran a deník se dostal až do rukou Ayse Sultan, jistě se ten, kdo to psal, zmínil i o své snoubence. Tímto jí vyhrožují a Ayse Sultan dá Hürrem na výběr, buď odsud zmizí a nikdy se nevrátí (její děti by byly tím pádem ušetřeny) nebo tu zůstane a sultán nad ní vyřkne rozsudek (její děti by tímto byly popraveny také). Hürrem je zoufalá, to nečekala, a tak se snaží na kolenou uprosit sultánovu matku. I na ni ovšem je to už moc a dostane infarkt.

Nadchází těžké časy, Hürrem nemá moc času, brzy se sultán vrátí. Nebyla by to ovšem ona, kdyby se nesnažila tyto pokusy zvrátit. Daye Hatun už přijdou tyto války přehnané, Hürrem tak krutá není, a tak deník vezme a vrátí ho tomu, komu by měl patřit, Hürrem. Zbraně proti ní už tedy nikdo nemá. Ayse Sultan jen přihlíží, jak se škodolibě Hürrem směje a Leův deník hází do ohně.Svoboda

Sultán se vrátil z výpravy a první, koho si k sobě zavolal, byla opět jeho milenka, nikoho jiného tolik nemiluje. Další ráno při snídani mu s přehnanou sebelítostí řekne, že chtěla nechat darovat milodary do Mekky a Mediny, ale kvůli jejímu postu otrokyně jí to nebylo umožněno. Sultánovi se jeho milované ženy zželí a pronese, že odteď je tedy svobodná. Na její tváři se rozzáří upřímný úsměv a i sultán je tedy šťastný, ovšem Ibrahim je naštvaný, Ayse Sultan rozzuřená, Mahidevran zděšená a Hatice překvapená.

Hürrem vejde do harému k ostatním děvčatům a s úsměvem sdělí Daye, Sümbülovi a Gülovi, že chce darovat milodary do Mekky a Mediny. Gül je potěšen, tohle se jeho sultánce opravdu podařilo! Ta ale slibuje ještě něco víc, něco mnohem víc, co změní její osud.


Výsledek obrázku pro sultán sulejman
Vyhnanství a pokus o vraždu

Ten večer sultán chce opět Hürrem, ona to ale odmítá, jak je možné, že žena, která vždy tak nesnesitelně žárlila, odmítá jeho pozvání? Sám se vydá za ní a důvod je nanejvýš překvapivý. Ona s ním nesmí spát, protože by tím udělala hrozný hřích. Není už otrokyní, je svobodná žena, která nemá muže. Jiné by ovšem bylo, kdyby si ji vzal za ženu a tím pádem by už patřila jen jemu. Tímto ukončí rozhovor a zavře mu dveře před nosem, čímž si ho rozhněvá. Tohle si nesmí na sultána nikdo dovolit a Mahidevran s Gülsah i Ayse Sultan se už těší, až bude Hürrem potrestána, má jít opět do vyhnanství s Mihrimah.

Marné jsou její pokusy o stáhnutí trestu, a tak udělá poslední věc, vezme smaragdový prsten, jenž se třpytí na její ruce již několik let a spolu s dopisem ho dá do krabičky a po Bali Beyovi pošle sultánovi. Dopis je její vyznání, které mu rve srdce. Prstenu si všimne i Mahidevran, která si myslí, že jde za sultánem strávit noc a místo toho tam jen probírají obřízku dvou nejstarších princů, Mustafy a Mehmeta.

Sulejman se dozví o tom, že Mihrimah v lovecké vile, kde je i se svou matkou, onemocněla a ihned se za ní vydá. Hürrem je jeho návštěvou překvapena, avšak on dělá, jako by tam ani nebyla, stále má zraněné srdce. Ayse Sultan si mezitím myslí, že jel za vyhnanou Hürrem a už jí to leze na nervy, ta žena nesmí znovu vyhrát. Rozhodne se tedy k jinému kroku, zná totiž Ibrahimovu stejnou nenávist, a tak k němu zajde a společně se domluví na tom, že nechají, aby se Hürrem na chvíli vrátila, ale při cestě ji přepadnou vrahové a zabijí ji.

Den odplaty přišel a šťastná Hürrem sedí v kočáře. Najednou se ale kočár zastaví a její sluha je zastřelený šípem. Zděšená vyjde ven a najednou k ní přiskočí několik vrahů, jeden z nich ji chytne a chtějí ji podříznout, to jim nevyvrátí ani slova, že je Hürrem Sultan a Sulejman ji pomstí. Ona začne křičet, už se jí meč blíží k hrdlu, v tom ale někdo zastřelí toho vraha. Bali Bey s vojáky přijel zachránit sultánku na příkaz Daye Hatun, která nechtěla, aby sultánova milenka zemřela, úsudky Ayse Sultan jsou příliš ukvapené. Hürrem ovšem uteče do lesů a nikdo v té tmě neví, kam zmizela, na pomoc přijíždí i sám sultán a Ibrahim.

Nikdo ji nemůže najít, jeden vrah byl chycen a další stále pobíhá kolem. Ten jeden prozradil, že je najal muž jménem Ferhat, to by je mohlo zavést až k Ibrahimovi, ale ten tomu hodlá zabránit. Mezitím Sulejman v lese objeví Hürrem v bezvědomí a odveze ji do paláce.

Ayse Sultan si přála smrt, místo toho se Hürrem vrátila do paláce nadobro a už nikam nepůjde. Kromě toho ji zachránila Daye Hatun, Aysina nejlepší přítelkyně a nejvěrnější služebná, ale ta naopak tvrdí, že to udělala pro svou paní, aby na ni nic nesvedli, aby ji ochránila. Poté jde Hürrem „popřát“ brzké uzdravení, a když jsou sami, Hürrem jí řekne, že bude navždy čekat na její sňatek se sultánem, to přijde Ayse jako hloupost, on by si ji nikdy nevzal, zná pravidla. Popřát uzdravení přijde i Mahidevran a Hatice, která jí oznámí zprávu, že je potřetí těhotná, snad tentokrát její dítě bude žít déle.

Související obrázek

O nějakou dobu později…

Ibrahim se rozhodne Nigar kalfu provdat za Matrakciho. Nigařina láska k Ibrahimovi je už přes příliš, on je ženatý a nemůže mít dvě ženy, a tak je tento plán nejvhodnější, co nejdřív dojde ke svatbě.

Hürrem se chce pomstít, Gül jí má sehnat člověka, který by byl ochotný zastřelit Ibrahima při slavnosti obřízky. Takového člověka najdou, ale na té oslavě se stane další věc, kterou nikdo čekat nebude.

Ayse Sultan vidí dobrou příležitost, Sulejman už dlouho nestrávil noc se svou milovanou, nejspíš jí stále ještě neodpustil, vybere mu tedy krásnou konkubínu Milu, jež ho má obšťastnit ten večer. Nadále dělá jako nic a Hürrem je tím zasažena, když se to dozví. Ovšem nic neudělá, což se jí vyplatí, sultán pošle otrokyni pryč a ani se na ni nepodívá. To zase nahněvá Mahidevran i Ayse Sultan.
Další den pomáhá Hürrem Hatice, která je v pokročilém těhotenství, do její postele, neboť je Hatice zesláblá a už se jí hůře pohybuje. Ta se jí svěří, že má strach, že Ibrahima ztratí, stále ji pronásledují myšlenky, že o svého manžela přijde, co má dělat? Hürrem v tu chvíli pochopí, že Ibrahima zabít nemůže, zranila by tím Hatice, a tak vydá rozkazy, aby najatého vraha odvolali. Pak Hatice musí opustit, Sulejman ji zavolal na zahradu.

Přesto ten den někdo Ibrahima postřelí, šíp ho sice zranil, ale nezabil a zatím se zranění nezdá tak hrozivé. Ibrahim už kvůli své manželce chce dělat, že se nic nestalo.Manželka sultána


Hürrem a Sulejman očekávají reakci na jejich sňatek
Sultán na ni čekal v altánku, odkud ji zavedl před velké okno do místnosti, kde sedělo několik mužů. Svatební obřad v zastoupení! Po dech beroucí chvíli se Hürrem otočí a Sulejman jí navlékne ten smaragdový prsten, už jeho manželkou, vyšší než je Mahidevran, stojí hned pod Hatice a má nové pravomoci, konečně zvítězila.

Ayse Sultan dostane další infarkt po té, co se to dozví. Sulejman už ji tolik nerespektuje a více je pro něj jeho milovaná Hürrem. Tu noc spolu stráví svatební noc, což pěkně namíchne a rozpláče Mahidevran. Nikdo už na to nemá nervy.

Související obrázek

Ibrahimovo zranění

Hatice nenajde Ibrahima v noci vedle sebe. Jde ho tedy najít a z Nigařiné komnaty se ozve její hlas, jak říká Ibrahimovi, že je tu s ním. Hatice se už chystá, že uzří svého manžela při nevěře, ale to, co spatří, ji vyděsí. Rána šípem se zanítila, Nigar ho jen ošetřuje, ale nejhorší je, že vražedný šíp byl otrávený. To k smrti vyděsí i sultána, ale především Hürrem, má strach, že ten šíp skutečně pocházel od jejího najatého vraha a Gül ho nestihl odvolat.

Na radu jistého člověka je Ibrahim poslán k ozdravnému prameni do hor. Jede s ním i Sümbül, Matrakci, Nigar kalfa a Hatice musí být doma, dokud je těhotná.Další pomsta

Jak už bylo řečeno, Ayse Sultan je rozzuřená. Hürrem je podle ní a podle dalších lidí čarodějnice, nikde nedokáže ovládat muže, natož sultána, tak dobře jako ona. Napadne ji opět stejná věc jako dřív, Leův deník je sice spálený, ale v Hürreminé hlavě stále je. Ayse s i s ní jakože chce o tom znovu promluvit, protože když jsou obě o samotě, jsou naprosto otevřené. Tohle ale bude mít jeden háček, v komnatě bude i skrytý sultán, kterého se snaží jeho matka navést na jeho novomanželku.

Zdá se, že plán bude vycházet. Hürrem se už chystá rozpovídat, však uzří odraz skrytého sultána na jedné z nádob a dojde jí, že je opět v pasti, ovšem z této by se dalo vymanit. Začne naprosto lhát, že o ničem neví a stále je obviňována ze stejné věci. Hrozba je tím pádem odvrácena, jedinou potíží je stále princezna Hatice. Ta je zničená a celou noc nehybně sedí na posteli. Ani Gülfem ani Mahidevran nedokáží s ní promluvit slovo, neodpovídá. Nakonec to ovšem dokáže Hürrem, napadne ji, že by mohla Hatice jít za Ibrahimem, aby on pocítil, že má stále pro co žít. Ayse Sultan to sice zamítne, ale sultánovi to přijde jako dobrý nápad.Aybige Hatun, Ibrahim a Nigařina svatba

Příbuzná od Ayse Sultan má přijet do Konstantinopole. Bali Bey ovšem nemá tušení, jak Aybige vypadá a ona si z něho udělá srandu a bude se vydávat za svoji služebnou, s tou si prohodí role. Nakonec si ovšem celkem padnou do oka, ač ji má Bali Bey za takovou drzou princezničku.
Hatice, Ayse Sultan, Mahidevran, Gülfem i Sulejman se těšili na návštěvu své vzdálené příbuzné. Ta ovšem má celkem jiný názor, seznámit se chce s Hürrem a na ni se těší. Nikdo ale nechce, aby na ni měla Hürrem „špatný vliv“. Svérázné Aybige je to ale celkem jedno a na oslavě v harému si k odehnané Hürrem přisedne. Ta ji má nejprve za drzou ale seznámí se v přátelském tónu, což není po chuti ostatním ženám.

Hatice se Sulejmanem už se chystají na cestu k Ibrahimovi, ovšem z téhož směru přijíždí kočár. Hatice tuší, že jde o jeho mrtvolu, zemřel. Mýlí se však, Ibrahim se uzdravil a na svou ženu se velice těší. Co ale nikdo neví je, že Sümbül se stal svědkem, jak Nigar líbá Ibrahima a řekl to Daye Hatun.

V paláci se již chystá rozloučení s nevěstou. Ayse Sultan sedí v harému, vedle ní Hatice, poté Gülfem, Mahidevran a Aybige. V tom se však otevřou dveře a v nich stojí Hürrem ve fialových šatech s dlouhými rukávy a zlatým přehozem, co ale Ayse Sultan poníží je, že má na hlavě Hürrem ohromnou korunu, mnohem větší než ona a navíc si hrdě vykračuje přímo středem zástupu dívek. V tom jí nic nebrání a postaví se přímo vedle Hatice, na kterémž místě stála Gülfem. Mahidevran razantně protestuje, ovšem Hürrem si neodpustí poznámku, že je již manželkou sultána a zákony ji postavují ještě výše než je Gülfem a Mahidevran. Ayse Sultan jí ovšem pěkně vyčistí žaludek a poníží ji. Ale asi nezná Hürrem, ta bojuje proti každému odporu a tuto událost řekne sultánovi, který nevidí na Hürreminém chování nic nezákonného. Naopak pokárá ostatní ženy ze své rodiny vyjma Hatice a Aybige.


Večer se chystá Hürrem strávit u sultána a Nigar se svým novým manželem Matrakcim. Ten místo toho, aby s ní strávil první noc, řekne, že ji zavrhuje. Pak odejde a pláčící ji tam nechá samotnou. V tom se znovu otevřou dveře, ale v nich stojí Ibrahim. Matrakcimu řekl, že mu vděčí za svůj život, když měl být popraven kvůli tomu, že nechtěně informoval krále Ludvíka, ale Ibrahim ho vysvobodil. Jako oplátku chce Nigar kalfu a tam, kde měla spočinout hlava Matrakciho a Nigar kalfy se s ní Ibrahim vyspí. Neudělal by to ovšem, kdyby věděl, že zrovna tou dobou Hatice začala rodit.Osman, Huricihan, hádka a Mahidevran v potížích

Mahidevran stejně jako Ayse Sultan už nátlaky všemocné Hürrem nezvládá. Urážky mířené na ni bere sultán osobně a není jediná noc, kdy by si ji k sobě nezavolal. Mahidevran se s tím svěří jeho matce, že chce už být vykoupena od tohoto problému a vysvětlí i to, že jí si sultán neváží, jaký je mezi ní a krymskou bývalou otrokyní rozdíl? Ayse Sultan se ji snaží upokojit řečmi, že i Mahidevran je k sultánovi volána, nejenom Hürrem, ale to je celkem lež. Mahidevran se přizná k jejímu největšímu ponížení, zatímco s Hürrem sultán tráví každou noc a vždy ulehají na společné lůžko (díky čemuž už májí společně čtyři děti) a to i v době, kdy nebyli manželé, Mahidevran je nedotknutá, spí na posteli sama a pláče, dokonce občas sultán ji nechá být a zajde si raději do komnaty za Hürrem, při tom se dá říct, že ta se provinila svými činy ještě více.

Hatice porodila dvojčátka, děvče Huricihan a prince Osmana. Kromě toho dostane jako dar rubínový náramek od sultána a gratulace od celé rodiny včetně Hürrem, která je upřímně šťastná. Poblahopřeje dlouhý život a ostatní věci, což naprosto dopálí zoufalou Mahidevran. Pustí se s Hürrem do hádka, ovšem sultánova manželka se snaží být víceméně slušná a hlídat si svou zuřivost, raději se snaží zachovat v ledovém klidu a pokárána je Mahidevran. Její ponížení tím nekončí, chce dosáhnout alespoň něčeho, co její sokyně má. Zajde za sultánem a prosí o osvobození z otroctví, chce prožít zbytek života jako svobodná žena. To je jí zamítnuto, sultán nehodlá její řeči poslouchat a zamítne i její žádost, aby ona s Mustafou směla odjet do Edirne. Rozhodne se ovšem tak, že tam pojede Mahidevran sama.

Mustafa nerad vidí svou matku plakat, a tak zajde za svým otcem. Řekne mu, že sám mu jednou řekl, že ženy často pláčou, ale v tomto paláci pláče jen jeho milovaná matka Mahidevran.
Na slova Mustafy, který se zachoval jako pravý muž, odvětí tedy sultán svolením, což velice potěší Mahidevran, ale zarmoutí Ayse Sultan. Ta mezitím, co bude Mahidevran v Edirne, připraví její sokyni hořké sousto, pomsta, která se konečně jednou vydaří. Nejdřív ovšem předstírá přátelství, za zdánlivým usmířením se však skrývá ještě větší nenávist.

Související obrázek

Útoky na Hürrem

První, co Ayse Sultan udělá, je, že otrokyním zvýší platy, ovšem neudělá to v případě otrokyň, jež stojí na straně Hürrem. To ji pochopitelně dopálí, uvědomuje si, že válka ještě neskončila. To samé si uvědomují Hürreminy otrokyně, jež jsou jí velmi oddané v čele s Fidan Hatun. Na opačné straně harému stojí Fatma Hatun, ta stojí na straně sultánovy matky a zbytku rodiny.
Fidan s ostatními dívkami jdou žalovat ke své paní, ta je tím zaskočena, ale rozhodne se učinit potřebná opatření. Nejprve zajde za Ayse Sultan a i jí žaluje, bohužel, té je to pouze k smíchu, že se její pomsta dobře začíná dařit. V harému se atmosféra stále hustí, obě harémové strany se staví proti sobě a dojde i k roztržce v hammamu, což zastaví jedině Daye Hatun.

Ibrahim zabije Behrama pasu v jeho pokoji v jednom hostinci, kam často chodí i Bali Bey nebo Ibrahim sám. Kdo je Behram? Jeden z mužů, kteří se chtěli zbavit Ibrahima na rozkaz vyšší moci, prozatím neznámé moci. Chtěl se mu krom toho dostat pod kůži a „zachránil“ mu život, když sám zařídil, aby mu o život šlo. S Behramem Ibrahimovi pomáhal i Bali Bey a dívka v hostinci Elenika.Vzpoury v harému pokračují

Ayse Sultan si opět zahrává s výplatami pro dívky, aby všechny dívky obvinily ubohou Hürrem, která tentokrát za nic nemůže. Fatma s ostatními začnou protestovat, jejich plat se totiž snížil, neboť si Hürrem stěžovala na to, že zrovna její služebné mají nízký plat. Fatma nehodlá jen tak menší vzpouru zastavit a dívky na protest berou nádobí a třískají s nimi. Rámus nepřeruší ani Gül se Sümbülem a dokáže to na chvíli až Hürrem, jež na dívky v návalu vzteku příšerně zakřičí, bohužel její vyjednávání nic nezmění. Rozhodne se tedy tak, že už nebude chodit za Ayse Sultan, aby změnila platy, ale napraví to sama, svým otrokyním ztráty doplatí ze svého, čímž si alespoň u nich polepší, když už se k ní celý harém vyjma těch pár obrátil zády.


Mustafa a Cihangir

Uběhl poměrně dlouhý čas a píše se rok 1532. Hürrem je stále milovanou u sultána a dokazuje to i to, že porodila dalšího prince jménem Cihangir. Dále se do paláce vrací Mahidevran se svým jediným synem, který úctyhodně vyrostl a jeho dospělost budí v harému rozruch, harém bude teď i pro něj, která bude moci strávit první noc s princem?
- K tomuto se ovšem váží jistá omezení, princ nesmí počít dítě, dokud není v tzv. „sandžaku“. Princové tam odjíždějí, když jsou dospělí a odlučují se od svého otce. Matka prince jede se svým synem (pravděpodobně zde princ spravuje také kus území a má i jistou armádu). Teprve v okamžiku, kdy princ odjede, je možné, aby jeho favoritka byla těhotná. – pozn. Autora popisu
Mahidevran se cítí jako vítěz, Hürrem jako poražený, ale nechce si to přiznat a stále se chová jako královna, nosí velkou korunu a povyšuje se nad ostatní. Z příchodu Mustafy mají všichni, kromě Hürrem, ohromnou radost. Zvláště jeho otec Sulejman. Prozatím je ovšem Mustafa gentleman a tak se jako jediný chová k Hürrem. Jak je ale řečeno, prozatím.

Ze sultánovy rodiny prožívá také šťastný večer Ibrahim, stráví ho s Nigar, se kterou spává velmi často. Občas ale jen část noci, aby si užil a potom odešel, nelze říct, zda-li jde opravdu o lásku, Ibrahim ve skutečnosti miluje Hatice, ale Nigar ho nebere jako otroka, což občas Haticino chování připomíná.

Související obrázek

Elif Hatun a Aybige

Aybige se postupem času pomalu sbližuje s Bali Beyem. Stále je sice přidrzlá, ale on si nechce přiznat, že je mu i přes to sympatická. Lásku ale začal prožívat také někdo jiný, Mustafa. Jeho Matka Mahidevran mu vybrala dívky do harému (žádnou z Hürreminých služebných, ačkoli brzy přijde na řadu Hürremino eso) a Sümbül vybral jednu dívku, která prince tu noc obšťastní, Elif Hatun.


Ohnivá vzpoura

Nad Hürrem se uzavírá pekelná brána. Sultán má jet na další výpravu, on byl její jediná ochrana a jediná zábrana, aby Hürrem bylo ublíženo. Navíc jedna věštkyně věští zlé časy, přijde někdo o život?

Sultán odjel do války, Hürrem je sama a v nebezpečí. Své naděje vkládá do Güla a mladé otrokyně jménem Nora Hatun. Ta je jednou z důležitých figurek na šachovnici v této palácové hře, již brzy najdejde její chvíle a stane se Hürreminým esem, prozatím je to jen otrokyně.
Jiné otrokyně mají Hürrem plné zuby, jedna z nich ji dokonce urazí, a tak se namíchne sultánka a začne jí vyhrožovat, jen jediné slovo a vyřízne jí jazyk. To ovšem řekla jen, aby ji umlčela, ovšem Fatma a Fidan, oběť korupce a vlivu z vyšších míst, mají úkol. Ta otrokyně skutečně o svůj jazyk přijde a vinné jsou právě ty dvě ženy. Všichni však s jistotou podezírají Hürrem a jediná, kdo otrokyně na chvíli umlčí, je Hatice Sultan, jež jim ostře připomene, Hürrem je stále sultánka, matka princů a oni se s ní nemohou vůbec rovnat.

Celý harém už toho má dost a chystá se vzpoura, Ayse Sultan si na ten večer k sobě vezme všechny děti, Güla zavřou v jedné místnosti, Nigar je nucena zůstat s Mahidevran a skupina dívek zavře dveře harému a vydají se k Hürrem. Sultánova matka chce, aby manželka jejího syna konečně trpěla, ale tím, jak jí ubližují, se sultán s ní sbližuje, musí ji chránit a naprosto odzbrojil Ibrahima, neboť do jeho rukou svěřil Hürreminym život, netuší, co všechno jí ten muž udělal.

Nora hlídá dveře, Hürrem je zoufalá ani Daye a Aybige Hatun jí nedokázali pomoci, otrokyň je příliš mnoho. Když vnikly dovnitř, Nora se jim jako první postavila, ale svým tělem nikoho uchránit nedokázala, a tak otrokyně se dostaly až k sultánce a loučí jí popálily její krásnou tvář.Návrat do paláce

Hatice Sultan vidí nenávist své matky vůči Hürrem a je jí popálené ženy líto. Vezme ji sebou do svého paláce a tam se o ni společně s Nigar kalfou starají. Hürrem se ovšem nechce schovávat v ústraní a chce se vrátit, aby mohla nepříteli koukat do očí. Její příchod je nevídaný i pro otrokyně, které jí tak ošklivě ublížily. Ayse Sultan i Mahidevran jsou šokované, že se vrátila tak brzy i tím, jak vypadá její tvář. Ona začala nosit šátek (může být též bašlik: šátek, jenž zakrývá celou tvář kromě očí) a taky s pomocí Daye, která jí pomáhá, napsala sultánovi dlouhý list o všem, co se stalo. Ayse Sultan je tímto pobouřená, Daye opět pomohla za jejímy zády její úhlavní nepřítelkyní. Daye je tímto vyhnána ze jejích služeb do pozice pouhé kalfy, kdo bude nové hlavní kalfa?

Hürreminym list se však do sultánových rukou nedostane, Ibrahim mu nechce tížit mysl špatnými myšlenkami, když jsou ve válce. Hürrem je z toho zoufalá, co může dělat? Má jiný plán, hlavní figurkou je Nora. Půvabná otrokyně je jí tak oddaná, že na tento plán přistoupí. Obě budou dělat, jakože se pohádaly a Hürrem ji obviní z toho, že ji zaprodala, byla součástí té vzpoury. Když nebude totiž v Hürreminých službách, může se stát součástí Mustafova harému a nebude jistě moc těžké, aby si krásné ženy všimnul. Tak je Nora odvedena z jejích komnat.

Další se do paláce vrací i sultán s Ibrahimem a celou výpravou. Sultán nevědomky vstoupí k Hürrem a chce vidět její tvář, tak dlouho mu chyběla. Ona ovšem odmítá a v pláči mu všechno řekne, což se ho velice dotkne, jeho matka měla od něj za úkol dávat na ni pozor, přesto tomu opět nezabránila. Ta ovšem odvětí jenom to, že se Hürrem stala obětí omylu a otrokyně byly potrestány.

Mustafa se uvítá se svou matkou, ale svou favoritku Elif nenajde, je mrtvá. Chtěli ji poslat pryč z paláce za něco, co neudělala, a tak se ta žena raději zabila. Netrvá tedy ani tak dlouho a Nora se setká s princem. Uklízí mu v jeho komnatě a věrohodně předstírá šok a nevinnost, když vejde Mustafa. Tomu se ihned zalíbí a taky se brzo stala součástí jeho harému. Vše jde podle plánů, na taneční představení o třech tanečnicích je vybrána i samotné Nora. To, co podle plánů není, je ovšem nezdařená večeře u Ibrahima a Hatice. Ayse Sultan urazí znovu Hürrem, ale Sulejman se postaví raději za svou ubohou manželku než nenávistnou matku.


Výsledek obrázku pro sultán suleiman
Komplikace v harému

Za menší by se dalo pokládat, že Nigar kalfa stále tráví noci Ibrahimem a za tu větší to, že si Daye dovolila na Gülsah. Ta totiž dostala její místo a tvrdě drží ruku nad děvčaty. Daye už toho měla po krk, postavila se za ubohou dívku, které spadlo jídlo na zem, a nakonec to musela sama uklidit. Nigar vešla, zrovna když Daye čistila podlahu. Nevěřícně zírala na ni i na Gülsah a už chtěla Gülsah napomenout, ač ta je o příčky v harému výš. Ta ji zase shodila na zem bez okolků, což namíchlo Daye, které se Nigar chtěla zastat. Daye vrazila své nástupkyni facku. Mezitím, co si jde Gülsah stěžovat a Daye čeká trest, připravuje Hürrem Noru na halvet, chce, aby její služebná dokázala to, co kdysi dokázala i ona sama, vepsala se do sultánovi paměti tak, že jiná již nebyla důležitější, a když, tak se jí zbavila a sultán ji nepotrestal.

Hürrem se dozví o Daye, má tu služebnou ráda a naopak nenávidí Gülsah. Zajde tedy do harému a pěkně jí vytmaví den, na Hürrem si ani Gülsah dovolit nesmí, to by nesměl nikdo. Tento den nemá jen tak pěkný konec. Mahidevran nesnese svou konkurentku, která se zabývá věcmi harému, urazila Gülsah a stále se plete pod nohy. Její sokyně se ovšem jen tak nedá urážet a začne se do ní také navážet. Mahidevran ale udělá něco v nepravou chvíli. Pro zastavení urážek vztáhne ruku a zrovna ten okamžik vejde sultán a v domnění, že Mahidevran chtěla jeho manželce ublížit, ji donutí k omluvě. Plačící Mahidevran uzří Mustafa a zajde za svým otcem. Položí mu základní otázku, kdo řídí jejich života, on, sultán a vládce, nebo snad Hürrem sama? Po těchto slovech se Sulejman málem neudrží, další urážka, padající na Hürreminu hlavu, padá i na jeho, a tak dá Mustafovi poslední šanci odejít, jinak neudrží vztek na uzdě. Upadl Sulejmanovi v nemilost, což se může trestat i smrtí. Mahidevran je si toho plně vědoma, a tak se snaží svého jediného syna přesvědčit, ať jde prosit o odpuštění, ale Mustafa je na to přes příliš hrdý a raději zajde do své komnaty. Tam spatří spící Noru na jeho posteli. Jak sám tvrdil, nechtěl ji budit, a tak si lehl vedle ní a spal. Další ráno se oba sobě oddají, od té doby, co mu čarovná Nora položila jeho ruku na své srdce, když se lekla, že přišel, je to oba k sobě nesmiřitelně táhne. Mezitím vydal sultán rozkaz, aby se Daye Hatun vrátila na svůj post, a i když nebude společnicí Ayse Sultan, harém bude stále pod jejím dohledem. To se každopádně sultánově matce nelíbí, ale svůj vztek zatím v sobě musí dusit.


Výsledek obrázku pro sultán sulejman
Ach, ta láska

Hürrem si vychutnává Nořin úspěch (Mustafa ji dokonce přejmenoval na Efsun), ovšem ten byl přerušen, když vešla zoufalá Mahidevran k Mustafovi a Noru poslali pryč, stále se marně snaží matka dohnat syna k tomu, aby se svému otci omluvil a přiznal svou chybu. Problémy má i Matrakci. Jeho žena si užívá s Ibrahimem a on stále více a více chodí do hostince, což štve i Ibrahima, každý vidí, že oba nejsou v manželství šťastní. Kdo však štěstí v lásce zažívá, je Aybige. City Baliho Beye už nejsou jen přátelské. Ona po něm chce, aby jí pomohl dostat se na Krym, chce pomoci svému otci, který tam zažívá těžké chvíle, jde o trůn. Bali Bey to ale zamítne a ona ho tedy nazve zbabělcem. On se jako zbabělec však necítí a řekne jí, že jí dokáže, že není. Nečekaně k ní přijde a políbí ji. Aybige je tím zaskočena, avšak nebrání se, naopak, mile překvapena.
Související obrázek

Ibrahim, problémy kam se podíváš

Ibrahimova milenka Nigar má svůj vlastní dům, kde se pokaždé sejdou. Ona se pak vrátí a hraje si na vzornou ženušku, což ale není pro Matrakciho jednoduché. Bali Bey opitému příteli pomůže do jeho domu, kde ovšem nenajde Nigar, ta se vymlouvá na příliš mnoho práce v harému. To má vliv i na Hatice, její muž se vrací domů pozdě neustále, proč?

Dalším takovým problémem je sám Mustafa. Jeho tvrdohlavost nedokáže zničit ani Mahidevran, a tak je požádán Ibrahim. Už tolikrát jí pomohl, udělá to znovu nebo se o to alespoň pokusí. Jde k Mustafovi přes harém, což je zakázáno, do harému nesmí nikdo z mužů, kromě eunuchů (poloviční muži) a mužů z dynastie, což jsou princové a sultán. Ibrahim Mustafu vyruší při další noci s Efsun, kterou udělal muslimkou. Ibrahim tedy nemá na výběr a z postele ho musí vytáhnout. Nakonec ho přesvědčí, čímž zklame Hürrem, která už se těšila na jeho konec.

Matrakci už toho má ale dost. Teď ho mají za paroháče, někdo tuší či ví, že se Nigar schází s jiným mužem. Takové ponížení je i na starého a poctivého muže moc.

Související obrázek

Hürrem se chce pomstít

Ayse Sultan udělá další krok. Fidan ani Fatma nebudou potrestané za to, že popálily sultánovu manželku, ale vrátí se do harému bez jakékoliv újmy. Zrovna když Hürrem s Aybige probírají její odchod zpět na Krym, kterýž jí sultán dovolil, tak kolem projdou obě dvě otrokyně. Hürrem v sobě dusila vztek od té doby, co jí ublížily, a tak se vůbec neštítí toho, aby Fatmu uškrtila. Přijde k ní a přitlačí ji ke zdi. Začne tam na ni řvát, že tu nemá vůbec co dělat. Nebýt Aybige a Daye, Fatma by byla po smrti. Její příchod však nepotěší ani ostatní dívky, ty jsou na ně taky nahněvané a raději by je už nikdy neviděly. Nisa Hatun byla jedna z těch, které nedostaly přidáno, když se zvyšoval plat, stála na Hürreminé straně. Fatmě pěkně vyčistí žaludek, když jí řekne, že tu nikdy nebude klidně spát, kdo zná Hürrem Sultan, ví, že ta nenechá nikdy nějakou újmu nepomstěnou.


Nigařin vztah s Matrakcim

Matrakci se chce s Nigar rozvést. Mají za opilého paroháče, jehož žena spí každou noc jinde a má jiného muže, než by měla jako manželka mít. Ibrahim nad tím přemýšlí, ovšem se jim do toho vetře i Hatice, ráda by věděla, proč se spolu chtějí rozvést.

Související obrázek
Aybige a Mustafa, budou manželé?

Hürrem taky ale poradí Aybige, aby se rozloučila s Bali Beyem a vzala si na sebe pěkné šaty. Aybige je to sice proti srsti, ale nakonec si je tedy vezme a na terase naposledy políbí Baliho Beye. Toho její odchod mrzí, ale to, co ještě nikdo neví, je, že krymská princezna jen tak neodjede. Když se totiž chce rozloučit s Ayse Sultan a Mahidevran, v komnatě je i Mustafa a Ayse Sultan jim oznámí, že se je rozhodli zasnoubit.
Mustafovi, který už nějakou dobu chová jisté city k Efsun Hatun, i Aybige se to nelíbí a první, co ona udělá, je, že zajde za Hürrem. V její komnatě však je pouze Mihrimah a Mehmet, kterémuž se Aybige taky líbí. Poté přijde sama Hürrem a svou přítelkyni si vyslechne, mezitím co je obě dvě děti poslouchají ve vedlejší komnatě, ač by neměly. Večer se snaží Hürrem přesvědčit Sulejmana, aby zasnoubení zrušil, Aybige se vdávat nechce.
Mustafa také zašel za Sulejmanem a snaží se mu vysvětlit, že si ji vzít nemůže. Ovšem v takových svazcích jde o státní záležitosti, ne o lásku, sultán je s rozhodnutím své drahé matky a bývalé favoritky spokojený.

Efsun ani Bali Bey z toho radost nemají. Bali Bey si myslel, že jeho milovaná Aybige chce zůstat v paláci kvůli němu, ale pravým důvodem je plánovaná svatba s Mustafou. Efsun je tím také zasažena. Podle Hürreminých plánů měla pouze získat si Mustafu pro sebe, aby ho mohla ovládat, ale ona se do něj zamilovala a na radu Güla se k němu snaží ještě více připoutat.

Sulejman vyřkne konečná slova. Souhlasí-li osmanský princ i krymská princezna, svatba bude. Ayse Sultan i Mahidevran jsou přešťastné, že jim to vychází. Po svatbě totiž bude Mustafa ještě výše postavený. Bude mít za manželku princeznu a třeba by i brzy měli dalšího následníka trůnu v pořadí.

Mezitím Ibrahimova pýcha stále narůstá. Několikrát byl povýšen, má vlastní palác a stále se cítí být hodně vysoko, občas výš než samotný sultán. Nechá si dělat bustu od jednoho umělce. Právě v tu chvíli tam zavítá Hürrem a tím, co se Ibrahim rozhodl, je pobavená. Další přestupek a sultán už nebude mít slitování, bez jeho svolení si nechává dělat sochu a konec pro něj dobrý nebude. Rozhodne se to sultánovi nějak chytře říct, aby ji nikdo z ničeho neobvinil, ze Ibrahimovy velké pýchy má strach i Hatice, nic dobrého jej nečeká.

Bali Bey stále teskne po Aybige, Mustafa však prohlásí, že se oženit nehodlá jen tak. Mehmet, kterému se Aybige zamlouvá, dodá, že si ji klidně vezme sám za manželku, ač je o něco mladší než ona. Mustafa má ke svému rozhodnutí velký důvod, Efsun. Tu ovšem Mahidevran odstranila ze scény a poslala ji pryč, na žádost svého syna ji však musela zpět navrátit. Ibrahim však tvrdí, že tento vztah, Mustafa a Aybige, není o lásce, ale o politice a mezinárodních vztazích, musí si ji vzít.

Hürrem mezitím hodlá vykonat pomstu za svou zraněnou tvář. Fatma i Fidan se sice chovají jako ty, které se nebojí ani té nejpomstychtivější a nejkrutější sultánky, ale Hürrem jí v harému řekne jednu větu. „Pamatuješ si na to, co jsi mi udělala? Já jsem nezapomněla.“ Divný pocit ta věta zanechá i v ostatních děvčatech a Fatmě i Fidan to nažene menší hrůzu, to si ale nechtějí připustit.
Ten večer je však pro obě dvě osudný. Fatmu přepadnou na chodbě jedni z Agů v čele s Percemem, kteří jsou věrni své sultánce a zavlečou Fatmu k Fidan do jedné vedlejší místnosti. Po větě, která vyjadřuje jejich opovážlivost vůči Haseki Hürrem, jim oběma popálí obličeje ještě hůře, než to strpěla Hürrem.

Daye Hatun se dozví o Ibrahimovi. Chce totiž zajít za „nemocnou“ Nigar a někdo zaklepe na dveře. Ibrahim však neví, že byl spatřen a tajemství už není tajemství, kromě toho si ho nechal zavolat sultán z jiného důvodu. Na Hürremin nenápadný komentář, že Ibrahim si dělá bustu, se za ním jel podívat. Bustu viděl a to ho pobouřilo, Ibrahim si sliboval, že se mu budou všichni klanět. Sultána jeho pýcha rozzuřila a soše usekl před Ibrahimovýma očima hlavu!
Ibrahim zděšený vrátil Sulejmanovi odznak svého velkovezírství, mezitím i Nigar zažila pernou chvíli. Daye jí vyčistila pěkně žaludek, nesmí přeci milovat muže, jenž je manželem někoho jiného natož tak manžela samotné osmanské princezny. Kromě toho se jim do hovoru vetře i Hürrm, která zaslechla jednu větu, když se to donese na povrch, bude to ostuda. Každopádně ji to zajímá, ale Daye odvětí pouze to, že Nigar je zdrcená z rozvodu s Matrakcim, a že si chtěla vzít život.
Ibrahim poté jede do svého paláce a hodlá znovu odejít. Někam dál, kde bude moci porozmýšlet nad svým životem, nad svou pýchou a i nad láskou, kterou cítí k jedné ženě, avšak je vázán k jiné.

Bali Bey se stále trápí. Své city k Aybige se už snažil zpřetrhat, aby to nebylo tak těžké, ale oba se stále milují, avšak se zdá, že svatba nakonec proběhne. Hürrem to ale nevzdává, nechce, aby se Mustafa s princeznou z Krymu oženil, a tak nenápadně pobízí Bali Beye.

Mustafa má dost práce s tím, aby uklidnil ubohou Hatice. Ta si myslí, že Ibrahim je po smrti, že odjel a oni ho popravili. Obviní svého bratra z krutého činu a je neustále pláče. Její mylný úsudek zaslechne ovšem Sümbül a ta zpráva se ihned přetlumočí přes celý harém až do uší Ayse Sultan. Ta pro svou dceru ovšem pravdu zjistí a ujistí ji, že Ibrahim je stále mezi živými, čímž uklidní i Nigar, jež omdlela šokem.
Související obrázek

V paláci se již chystá svatba, Aybige je smutná, Mustafa si užívá krásné chvíle s Efsun a Hürrem i Sulejman spolu netráví už tak poklidné večery jako kdysi, jeho užírá svědomí a strach o Ibrahima. Ten o hlavu ale stále přijít může, pokud se nedostaví na zásnuby. Dostavil se dokonce i otec Aybige, před kterým ovšem Hürrem pronese, že Mustafa odjel za Ibrahimem, což by mu sultán nedovolil.

A tak nadešel den zásnub. Hürrem i Efsun mají své důvody být posmutnělé, ačkoli se to sultánova žena snaží skrýt. Aybige taky zrovna není šťastná, ale snaží se být poslušná, ačkoli její city k Bali Beyovi neumlkly a stále trvají, byly znovu obnoveny. Ovšem Efsun při rozhovoru s Gülem není dost opatrná a o Efsun, jakožto o figurce v palácové hře, kterou ovládá Hürrem, se dozvídá i Fatma, věrná služebná Mahidevran.
Mahidevran ihned začíná jednat. Z Hürrem mají ještě větší legraci, Mustafa ji poníží, Sulejman ji poníží a nikdo už při ní nestojí. Efsun se pomalu ale jistě také stává nepříjemnou postavičkou. Mahidevran se jí, bez Mustafova vědomí, snaží zbavit a možná ji i zabít.

Problémy má i Hürrem, aby ne, když Efsun byla v jejích službách a Mahidevran to díky Fatmě už ví. Kromě toho Cihangir onemocněl stále pláče a nikdo neví, co mu je. Hürrem si o něj dělá starosti, ale ani přes to nevzdává boj s Mustafou a Mahidevran, přes Güla a Efsun sdělí své konkurentce, že Aybige miluje Bali Beye a nemůže být svatba s Mustafou.

Starosti potkávají i Ibrahima, má stále více nepřátel a i vztah s Matrakcim se řítí až na samé dno. Kromě toho jeho milenka Nigar má strážkyni Daye, která nechce, aby se ti dva nadále scházeli.

Cihangir je těžce nemocný, lékařka si zatím neví rady, ale Hürrem je zoufalá. Odmítne dokonce šperk od Sulejmana, a tak ho dostane Mahidevran. Hürrem však nevzdává pokusy o zabití Mustafy a chce, aby ho Efsun otrávila jedem. Sama však dostane ten nejhorší šok, Cihangir má vrozenou vadu, bude hrbatý, i kdyby se zbavil bolesti, navždy se to na něm podepíše a nikdy nebude normální. To ji silně zasáhne a kromě ní i Sulejmana a většinu dynastie, i Mustafa ten den soucítí s Hürrem, koneckonců je Cihangir jeho nevlastní bratr.

Efsun dala do jídla jed Mustafovi, nedala mu ale velké množství, to by nedokázala, ačkoli ji dohání k šílenství sen o tom, jak její milovaný umírá. On má ovšem jen horečky a jed v menším množství moc nezabral. Mahidevran však z toho nemá vůbec dobrý pocit a soucítí s ní i Sulejman.

Bali Bey a Aybige se spolu mají vydat na Krym, Mahidevran se bojí, že je pravda, že ti dva spolu utajují vztah, ale Ibrahim to popírá, a tak se zdá, že jim nic nebrání v cestě, možná tak žárlivá Mihrimah, která je do Bali Beye taktéž zamilovaná. Hürrem je zoufalá z toho, že Efsun nechce ublížit Mustafovi, a tak udělá to, co by od ní čekal každý, obětuje ostatní, Aybige a Bali Beye ve svůj prospěch, aby byla Mahidevran a její syn poskvrněná.

Co ale je horší, Efsun otěhotněla. To se nesmělo stát, teď přijde potrat a její vyhoštění z paláce, neboť princové nesmí mít děti dříve, než odjedou pryč z paláce spravovat vlastní provincii. Možná horší osud potká Sulejmana, Cihangir se musí podrobit léčbě, bolestivé léčbě, Hürrem je z toho zoufalá, a všechny události mají tvrdý spád na Sulejmana samotného, zhroutí se Mustafovi do náruče s poslední větou, která zní, aby byl spravedlivý.

Tato událost je hrozivá, Hürrem ovšem o ničem zatím neví a je se svým synkem Cihangirem. Fatma jí to ale bez citů řekne a sultánova manželka se zhroutí také přímo před očima Ayse Sultan a Hatice. Ayse Sultan začíná vidět, že Hürrem jako jedna z mnoha trpí a právě ona trpí nejvíce. Celé dny i noci neodejde od Sulejmana a div se nezhroutí únavou znovu. Na jeho matku to velice zapůsobí, Hürrem obětuje vlastní čas, který mohla strávit s dětmi, či svou marnivostí, ale místo toho je se svým mužem a bdí při něm, dokonce je ochotna zakročit proti těm, kteří už chtějí konec sultána.
Ten den je i poznání Mahidevraniny zlé stránky. Ona už se na konec sultána těší, její syn bude další na řadě a je ochotna pozabíjet všechny ostatní dědice. Sama poté nastoupí na „trůn“ Ayse Sultan a Hürrem bude ztracena.

Ona se už ovšem ztracena cítí, celý svůj život obětovala Sulejmanovi a jejich společnému štěstí. Její život bez něj ztratil cíl, a tak si nechá opatřit jed, kterým se v případě Sulejmanovy smrti otráví i s dětmi, s Mihrimah i všemi syny, nesmí padnout do Mahidevraniných rukou.
Hürrem je nadále v paláci Hatice, kde se na malou chvíli trochu usmíří s Ibrahimem, ale nikdy víc se nic podobného nestalo a nestane.

Sulejman se probudí z bezvědomí a při své posteli chce mít svou milovanou Hürrem, která je velice šťastná. Naopak je Mahidevran zapovězena a sultán i Ayse Sultan se s ní nechtějí nadále přátelit.
Image result for sultán 2 serie
Nadchází chvíle, kdy má být potrestán Bali Bey. On i Aybige se vrátili z cesty na Krym a Mahidevran hned svou příbuznou nechala k sobě přivést a dala jí pěknou facku. Ayse Sultan má Mahidevran po krk a nechá Aybige z její komnaty odejít. Hürrem si to zařídila velice chytře, takhle svatba mezi Mustafou a krymskou princeznou nemůže proběhnout, jestliže kolují fámy o její „nevěře“.
Bali Bey čeká svůj konec. Již jen stačí, aby mu byla useknuta hlava, avšak nastane něco nečekaného. Mustafa popravu překazí. Zastaví ji a Balimu daruje svobodu, což téměř všechny překvapí a potěší, kromě Mahidevran.

Je čas se rozloučit, Aybige se nevdá, odjede na Krym a do své rodné země odjede i Bali Bey. Celá sultánova rodina se loučí s milovanou Aybige, ovšem když se zdá, že problémy ustoupily, Mustafa se neožení, nastane jiný problém, Efsun. Ta je těhotná, což se nesmí stát, a tak má být vykonán potrat. Mustafa se jí snažil dostat ven z paláce, ale kvůli Hürrem k tomu nedošlo a došlo pouze k tomu, že Efsun v bolestech a pláči své dítě potratila. Nejhorší na tom je, že krvácení nelze zastavit a Efsun pomalu a jistě umírá. Mustafa se to dozví na poslední chvíli a v jeho komnatě umírajíc mu sdělí, že Hürrem ho chce zabít, že se před ní musí mít na pozoru, to ona mu dala do jídla jed, za všechno zlo může ona. Mustafa je si absolutně jistý, po tomto okamžiku vyhlásí Hürrem válku, buď zničí on jí, nebo ona jeho.

Výsledek obrázku pro sultán Ayse

Ayse Sultan umírá

Mustafa chce zakročit přes Sulejmana. On jediný může Hürrem odstranit, ale jen tak na popud svého syna svou manželku nezničí, proto musí být podána obvinění, co se týče toho jedu a jiných špinavostí, pocházejících z Hürreminé hlavy. I jí samotné dochází, že se blíží velký zlom, Sulejman už nebude nečině přihlížet a obvinění vůči ní vezme v potaz.
Sulejman se rozhodne udělat menší zkoušku Hürreminé oddanosti. V ruce má uspávadlo, ale před svou manželkou vyřkne, že drží jed. Ona ho buď vypije, nebo zbytek života bude v paláci bez svého muže. Hürrem v pláči „jed“ vezme a se slovy o žádost o ochranu jejích dětí před ostatními „jed“ vypije. Tímto činem si u sultána zajistila opět milost, on jí věří jako nikomu, a tak opět ze všeho vyšla bez úhony, na jak dlouho?

Nigar jednoho dne zjistí, že čeká dítě. Lékařka jí oznámí zprávu, a kdo jiný by mohl být otcem než jediný muž, se kterým kdy Nigar něco měla, Ibrahim. Daye Hatun se to jako další také dozví a je si jistá Nigařiným šílenstvím, čekat dítě s ženatým mužem, navíc manželem samotné princezny.
Bohužel si jejich rozhovor vyslechne jedna z Hekim Kadin, právě ta, která je obviněná ze smrti vykrvácené Efsun. Když zabije Daye, od Gülsah má slíbenou pomoc, ovšem teď je tu něco silnějšího, tajemství, které dokáže otřást celou říší. Služebná začne Daye vydírat, ovšem ta jí v hněvu dá facku, která zaviní pád na mramorovou desku. Hekim je v jednom okamžení mrtvá a obviněná Daye bude pravděpodobně popravena!

Nakonec je ovšem pouze vyhnána z harému navždy, ale i to je pro ni těžké, pro svou paní Ayse Sultan obětovala celý život a teď nemá nic, dokonce ji po cestě přepadnou a ona se uchýlí k Nigar, kam se dovleče. Nová správkyně harému, Nigar, ovšem nemá také lehký život, Ibrahim ji opustil, aniž by si stihl vyslechnout, že s ní počal dítě.
Image result for sultán 2 serie
Tajemství se bohužel dostalo i do uší Ayse Sultan a dodatek, že spolu dokonce budou mít dítě, ji málem sklátí k zemi. Odhodlaná to chce sdělit svému synovi, ale složí se mu do náručí, dostala mrtvici a je upoutána na lůžko.
Otázka, která trápí celý harém, je, zda-li se ještě probere, a která ze sultánových žen se stane novou Valide? Obě jsou si jisté, že to právě ona bude, Hürrem si je jistá, že sultánova láska to zařídí a Mahidevran zase věří v pravidla, které tohle právo přisuzují právě jí.

Ovšem ani Gülsah, která se zbavila své rivalky Daye, nemá pokoj. Mahidevran totiž o jejích úkonech neví a dozví se to právě Fatma. Fanaticky věří, že se jednoho dne stane sultánkou, bude Mustafovou milenkou a Mahidevraninou nejbližší. Všechno na Gülsah vyzradí a první krok k blízkosti Mahidevran splní, nyní totiž je právě Fatmě její hlavní služebnou.
Kromě toho i Mahidevran má štěstí, harém připadá do jejích rukou na pokyn sultána. To ona teď bude vládnout a Hürrem je jí teoreticky podřízená. Stalo se tak, že Ayse Sultan se sice probrala, ale nemůže se hýbat, tudíž někdo musí dohlížet na harém, ovšem nebyla by to Hürrem, kdyby se nesnažila vše zvrátit ve svůj prospěch. Ani teď to ale nemá tak jednoduché, Mahidevran jí vezme její služebné a vychutnává si svou moc i na ubohém Gülovi.

Hürrem je ovšem i v tak těžké době pobavená, Gülsah jí chce sloužit. Je to prosté, když ji zavrhla nadobro Mahidevran, není nic jednoduššího, než zajistit si místo u oponentů. Gülsah je ochotná cokoli udělat a pro svou „paní“ Hürrem chce toho co nejvíce splnit. Posloucháním za dveřmi se i ona dozví, že Nigar čeká dítě s Ibrahimem, tímto je definitivně rozhodnuta, konečně Ibrahima zničí.
Avšak je Gülsah vyhnána z paláce a v lese ji přepadnou muži s úkolem ji zabít, podaří se jim to?
Související obrázek
Mahidevran i Fatma jsou jako na koni. Sultánova méně oblíbená žena rozhazuje z harémových peněz a dostává se do ohromného dluhu, což sultán neví. Fatma se prohlašuje za budoucí sultánku a to právě Mustafovu.
Mahidevran měla ovšem na kahánku, Hürrem si opět hrála na ostří nože a málem se pořezala Mahidevran, ovšem tentokrát Hürrem nic nevyšlo a obrátila se k ní zády i Hatice Sultan, která do jisté doby vždy stála na straně Hürrem. Ovšem stále je tu ještě naděje, Gülsah, která útok vrahů přežila a její zbídačená tvář chce promluvit o pravdě. Chce to vše svěřit právě té ženě, kterou se pokusila už zabít, kterou vždy nenáviděla, ovšem teď to změní.
Hürrem je šokovaná, Gülsah jí chce pomoci dostat se na místo Valide, zničit Ibrahima, Nigar, Mahidevran a všechny, kdo jí stáli do teď v cestě. Svěří jí to v jednom domě v lese, kde může být v bezpečí před Ibrahimovými vrahy, kteří si ovšem myslí, že je mrtvá.
Image result for sultán 2 serie
Mahidevranino rozhazování dělá chaos v harému, Gülfem je zoufalá, ale Mahidevran ještě více, když se dozví, že právě Gülfem byla sultánem jmenována na správkyni pokladnice a teď se do toho bude ještě více mísit. Kromě toho chce Mahidevran sultánovi dosadit novou konkubínu, aby na chvilku na Hürrem zapomněl, volba padne na Olgu Hatun (tuto osobu ztvárnila slovenská herečka).
Mahidevran a Hürrem se dívají na přicházející Olgu
Sultán s ní ale noc nestráví a po chvilce ji pošle pryč. Milostný život začíná prožívat Mustafa s Fatmou, zdá se, že ona dosáhne toho, čeho chce.

Nejhorší chvíle se přibl&

Image result for sultán 2 serie

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a čtyři