Co jste o zázvoru a jeho účincích nevěděli

Napsal REXsally (») 20. 4. 2017 v kategorii *Zaujalo mě *, přečteno: 1094×
https://img.cncenter.cz/img/20/title/6051881-img-v1.jpg?v=1

Zázvor, jinak zvaný také zázvor lékařský, zažívá v poslední době hotový boom. Kvůli specifické štiplavě - kořenité chuti se slabým nádechem citrónové vůně ho nesnese každý, avšak až si ho jednou zamilujete, už se hoJak naplánovat svatbu během těhotenství? | MODA.CZ

Jak přemoci deprese

Původ zázvoru hledejte v tropické Asii, odkud ho do Evropy přivezli Španělé už v 9. století. Téměř okamžitě se stal oblíbenou pochutinou k dochucování mnoha jídel. V současné době se preferuje zejména díky jeho skvělým účinkům při nachlazení a bolestech v krku, má však i mnoho jiných účinků na naše zdraví.

Chřipka a nachlazení

Není lepšího léku na chřipku a nachlazení, jako je lipový čaj s medem, citronem a nastrouhaným syrovým zázvorem. Zázvor můžete nechat louhovat tak dlouho, jak chcete. Zahřeje vám celý organismus, vyvolá pocení, pročistí nosní dutiny a díky štiplavé chuti utiší bolest v krku. Pokud vám to nevadí, klidně můžete kousek zázvoru i sníst.

Bolesti

Pokud vás trápí časté bolesti hlavy, vyzkoušejte zázvor. Převařte ho spolu s troškou kajenského pepře a mátou. Ulevit by se vám mělo nejen při běžných bolestech hlavy, ale i při migréně. Pokud by vám takto připravený odvar nechutnal, dochuťte ho stévií nebo medem.

Bolesti zubů

Stačí rozžvýkat kousek zázvoru a bolest zubů by měla ustoupit. Tento recept se používá již celé generace. Zkusit můžete zázvor i povařit, vodu nechte vychladnout a použijte místo ústní vody. Úleva přichází velmi rychle.

 Osamělost, stres a deprese. Vánoce nejsou pro všechny šťastné - tn.cz

Žaludeční problémy a ranní nevolnost

Pokud potřebujete uklidnit žaludek, vyzkoušejte zázvor, který lehce povaříte. V případě, že je na vás stále příliš štiplavý, dochuťte ho medem. Takto připravený zázvor vám pomůže zbavit se nadýmání a vyhnete se i ranním nevolnostem pokud jimi trpíte. Zázvorem si mohou pomoci i lidé trpící kinetózou.

Rakovina

Někteří vědci účinky zázvoru přirovnávají k chemoterapii. Výzkumy potvrdily, že zázvor pomáhá usmrcovat rakovinné buňky a zastavuje jejich růst. Může za to látka, zvaná gingerol, která se v zázvoru nachází. Ta má mít antimetastázové účinky.

Hubnutí

Přítomnost gingerolu v zázvoru pozitivně ovlivňuje celkový metabolismus. Díky lepšímu spalování pak můžete hubnout mnohem rychleji.

Samozřejmě zázvor není zázrak, a pokud budete zázvorovým čajem zalévat bramborový salát se smaženým řízkem, hubnutí se nedostaví. Ale při úpravě jídelníčku a zvýšeném pohybu určitě při hubnutí pomůže.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a jedna