5 důvodů pro pořízení domácího mazlíčka: Zvýší sebevědomí, zlepší náladu

Napsal REXsally (») 19. 10. 2017 v kategorii *Zaujalo mě *, přečteno: 255×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinehttps://www.bydlimekvalitne.cz/sites/default/files/styles/image_840x400/public/bigstock-home-portrait-of-cute-child-ki-138231686.jpg?itok=ZANfLQ-7

Škemrá vaše dítko o pejska, nebo alespoň křečka, když už nic jiného? A vy stále odoláváte moci a přesvědčivosti dětských očí? Máme pro vás 5 důvodů, proč je skvělé žít v domácnosti se zvířetem. Přesvědčí vás, že ho potřebujete!

Samozřejmě svou ratolest musíte nejprve náležitě poučit o tom, že s pejskem bude muset chodit za každého počasí ven a bude se o něj muset starat jako o mladšího sourozence. Křečkovi nebo jinému menšímu zvířeti bude muset čistit místečko. A co nakonec zvířetem v domácnosti získáte? Zdaleka to nejsou jen starosti navíc, které by za to nestály!

1. Zvířata mají blahodárný vliv na psychiku

Dokud se nepomazlíte se psem, když vás přepadne splín a pocit beznaděje, nepochopíte, jak velký vliv na lidskou psychiku má. Ač vám neporadí a z toho, co mu řekne, takřka ničemu neporozumí, bude tu pro vás, protože dokáže vycítit a rozpoznat emoce, které vámi právě zmítají. Většina psů v takových okamžicích poslušně sedí a nastavuje svůj kožíšek k dispozici, abyste se jeho hlazením uklidnili.

Pokud víte, že by se o pejska neměl kdo starat, pořiďte dítěti alespoň menší zvířátko.Zdroj: www.bigstockphoto.com

2. Hlazení zvířat zlepšuje náladu

Když už jsme u toho hlazení, vědci prokázali, že nervová zakončení, která máme v dlaních, jsou při kontaktu se zvířecí srstí pozitivně stimulována a v mozku dochází k reakcím, které jsou nám příjemné. Zlepšete si náladu pravidelným hlazením svého zvířecího přítele! 

3. Naučíte děti starat se o druhé

Není lepší způsob, jak dítě naučit, že se musí umět postarat nejen samo o sebe, ale i o druhé, o ty, kteří jsou na něm závislí – tedy spíš později budou. Péčí o zvíře si dítě osvojí základní návyky, které později v životě stoprocentně využije, například když se bude starat o své vlastní děti. Vnuknete mu tím notnou dávku zodpovědnosti. 

4. Možná potřebujete canisterapii

Když mluvíme o canisterapii, tedy terapii prostřednictvím psa, nemyslíme tím ono hlazení a tulení při vaší špatné náladě, kdy byste nejradši neviděli celý svět. Myslíme tím canisterapii starších či hendikepovaných osob, mentálně či fyzicky postižených, slepých a osob, které z nějakého důvodu potřebují psí asistenci. Pro mentálně či fyzicky postižené děti je pes naprostým požehnáním!

Děti, které se starají o psa (nebo o kočku), jsou prý lepšími čtenáři. Alespoň to tedy tvrdí průzkumy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

5. Zajistíte si pohyb

Pokud si pořídíte psa, budete s ním muset chodit denně na procházky. Pokud to neuděláte, nejspíš vás bude chvíli co chvíli čekat nemilé a nevábné překvapení v bytě nebo z nudy roztrhané boty. Ani sebevětší lenoch ale neodolá pocitu spokojeného psa, který venku běhá, směje se a je na něm vidět radost z pohybu. Na druhou stranu – jestli máte pocit, že s ním skutečně nebudete denně chodit ven, raději doporučujeme křečka, morče nebo kočku. Pes by byl v takovém případě chudák.

Mít doma zvíře je k nezaplacení

Víte, že vědci zjistili, že děti, které se denně starají o domácí zvíře, mají zdravější sebevědomí? Pocit, že o někoho zvládají pečovat, je jím naplňuje. Zároveň se přišlo na to, že děti rády svým zvířatům předčítají, takže jsou lepšími čtenáři. A důvodů, proč do svého bydlení vpustit zvíře, je ještě mnohem více.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a dvanáct